Meet IT Katowice vol. 19

Meet IT Katowice vol. 19

26.10.2017 | Katowice

Meet IT Katowice vol. 19: Jak ugryźć chmurę hybrydową, czyli zjeść ciastko i mieć ciastko
26 października [czwartek] 2017 r. / Kinoteatr RIALTO, Katowice ul. Św. Jana 24

Jesteś zainteresowany materiałami z konferencji? Napisz do nas [podaj: imię, nazwisko, nazwę firmy]

Program wydarzenia:

09.00 - 09.30 Rejestracja uczestników

09.30 - 10.00 Powitanie i rozpoczęcie - Marcin Tutaj [Grupa 3S] + Mirosław Burnejko [Chmurowisko.pl]

10.00 - 10.30 LIVE DEMO: Hybrydowość w praktyce z wykorzystaniem Veeam Cloud Replica - Oskar Gawron [Architekt Rozwiązań Backup VMware i Storage, 3S Data Center]. Podczas live demo zobaczyliśmy jak, przy wykorzystaniu oprogramowania Veeam, można przenosić lokalne zasoby klienta do chmury 3S. Rozwiązanie jest elastyczne i pozwala przenieść tylko część zasobów, traktując 3S jak chmurę publiczną. W praktyce może być zastosowane jako zabezpieczenie lokalnego środowiska klienta (DRaaS), ale również do migracji do data center.

10.30 - 11.00 Chmura hybrydowa dziś i jutro - Piotr Jabłoński [Senior Systems Engineer, VMware]. Wyzwania w budowie rozwiązań hybrydowych. Modele chmury hybrydowej w przykładach. Wysoka dostępność, bezpieczeństwo, replikacja ustawień. Uwzględnienie rozwiązań firm AWS, Microsoft, Redhat, Vmware oraz operatorów lokalnych. Przedstawienie modelu VMware Cloud on AWS z uwzględnieniem topologii oraz mechanizmów ukrytych przed użytkownikiem.

11.00 - 11.30 Implementacja wzorców architektonicznych Disaster Recovery w Amazon AWS - AWS jako środowisko zapasowe Twojej chmury hybrydowej - Adam Smolnik [Solutions Architect, EPAM Systems]. Naturalne właściwości Chmury publicznej: skalowalność, wysoka dostępność, "samo-zarządzalność", model płatności "za zużycie", żeby wymienić tylko kilka najważniejszych - czynią rozwiązanie chmurowe interesującą alternatywą dla implementacji wszelkiego rodzaju środowisk zapasowych. Począwszy od backup-u danych z konfigurowalnym cyklem życia, poprzez pasywne środowiska zapasowe, aż pełnej aktywnej kopii systemu zdolnej do przejęcia ruchu w ciągu kilku minut lub wręcz pracującej w trybie ciągłym. Podczas prezentacji opowiem o podstawowych wzorcach architektonicznych związanych z Disaster Recovery, o ich konkretnej implementacji w Amazon AWS z wykorzystywaniem szerokiej gamy dostępnych serwisów AWS. Wspomnę także o IAC (Infrastructure As Code), serwisach wspomagających migrację danych i dobrych praktykach architektonicznych w Amazon AWS.

11.30 - 12.00 Przerwa na kawę, ciastko i TORTY :-P

12.00 - 12.30 Cloud Migration Strategy – Jak zbudować strategię migracji do chmury w modelu hybrydowym i nie płacić mi za nią 50.000,00 zł - Mirosław Burnejko [Chmurowisko.pl]. Jedną z ważniejszych zadań obecnych działów IT jest określenie strategii migracji do chmury. Co migrować, czego nie migrować, jak migrować, jak policzyć koszta, etc. Wszystko na osi czasu i z dobrymi kryteriami sukcesu. Jest to jedna z najpopularniejszych usług w moim portfolio. Podczas prezentacji pokazane zostało wszystko, co musisz wiedzieć, aby taką strategię zrobić sam i zyskać uznanie osób biznesowych, wsparcie działów IT oraz świetlaną przyszłość w modelu hybrydowym.

12.30 - 13.00 Między niebem, a ziemią, czyli co znajduje się pomiędzy chmurą, a infrastrukturą fizyczną - Krzysztof Góźdź [Konsultant, Hewlett Packard Enterprise]. Oba powszechnie uznane za skrajnie przeciwstawne podejścia do korzystania z mocy obliczeniowej i przestrzeni danych, tj. chmura i infrastruktura fizyczna, niewątpliwie mają swoje wady i zalety.  Wielu z nas zadaje więc sobie pytanie, czy można by wyciągnąć z każdego z nich to, co najlepsze. W wystąpieniu przedstawiona została, będąca odpowiedzią na tą kwestię, platforma HPE Synergy, a także rozważana w 3S Data Center usługa ”Data Center-as-a-Service” ... To pierwsze, szersze przedstawienie tego rozwiązania ...

13.00 - 13.30 Chmura hybrydowa - dobry sposób na rozbicie zespołu - Michał Jaworski [AVIVA]. Wszyscy mówią o zaletach, głównie tych technologicznych, zastosowania modelu hybrydowego. Mało osób mówi o tym jaki wpływ ma taki model na zespół IT oraz na oczekiwania względem kompetencji w zespole. Czy takie podejście to nie utopia? Prosty sposób na kolizję oczekiwań z możlwościami?

13.30 - 14.00 Przerwa na lunch

14.00 - 15.00 Panel dyskusyjny z udziałem prelegentów. Prowadzenie - Mirosław Burnejko [Chmurowisko.pl]

15.00 - 15.30 Spoza IT: Hybryda na czterech kółkach - Radosław Jackowicz Korczyński [Kierownik Działu Serwisu ds. Klienta Flotowego, TOYOTA Katowice]. Pełen napęd hybrydowy Toyoty składa się z trzech połączonych ze sobą urządzeń: silnika benzynowego, silnika elektrycznego i akumulatora hybrydowego. Kluczem tej współpracy jest zoptymalizowany przepływ energii między nimi ... czy to faktycznie działa, jak to jest rozwiązane w innych modelach samochodów dostępnych na rynku? - razem z ekspertem z Toyota Katowice znaleźliśmy odpowiedzi na te pytania

15.30 - 16.00 Podsumowanie i zakończenie - Marcin Tutaj [Grupa 3S] + Mirosław Burnejko [Chmurowisko.pl]